چشم انداز

م 17

دنیای صنعتی امروز پیچیده و مبتنی بر تفکر آینده نگر و برنامه ریزی نشات گرفته از تجزیه و تحلیل و شناخت از مسائل داخلی و بیرونی می باشد. در این راستا بیانیه های ماموریت، چشم انداز و ارزش های محوری آذران به شرح ذیل به اطلاع عموم رسانده می شود، امید است با هم افزایی هرچه بیشتر تمامی حوزه هادر در جهت تحقق آرمان ها، اهداف و سیاست های گروه صنعتی آذران، بتوانیم شاهد جایگاهی شایسته تر در این صنعت باشیم.
 
الف- بیانیه چشم انداز در حال حاضر محصولات گروه صنعتی آذران از نظر کیفیت و تنوع تولید نسبت به سایر تولیدکنندگان مشابه در داخل کشور، پیشرو می باشد و با تکیه بر منابع انسانی و تکنولوژی مناسب توانسته در طی زمان سبد محصولات خود را متنوع تر نماید و برند معتبری را بدست آورد.
با توجه به امکان بهبود جایگاه و افزایش سهم در بازار داخلی، با حفظ و بهبود تنوع و کیفیت و کاهش بهای تمام شده برای کلیه محصولات و با روزآمد نمودن و توسعه منابع انسانی و تکنولوژی، نه تنها سبد محصولات خود را تکمیل تر نماید، بلکه زمینه های صادرات به بازارهای جهانی را فراهم آورد و جزء برترین تولیدکنندگان باشد.

ب- بیانیه ماموریت
آذران با هدف کمک به توسعه صنعتی کشور، ایجاد اشتغال برای جوانان، پاسخگویی به نیازهای کشور، ارائه خدمات فنی و مهندسی و ایجاد زمینه های صادرات به خارج از کشور تاسیس و فعالیت های خود را در زمینه های تولیدات شیرهای توپی و ماشین آلات مرتبط جهت تولید قطعات برنجی شروع نمود و سعی نموده است با نیروی انسانی بالنده و تکنولوژی مجهز و روزآمد در بخش ماشین سازی و تکنولوژی قابل قبول در بخش شیرسازی، محصولات و خدمات خود را به مخاطبین عمده مانند عمده فروشان، بنکداران لوازم تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و تاسیسات ساختمانی ارائه نماید و با حفظ و توسعه روابط پویا با کلیه ذی نفعان خود و با تکمیل تولیدات خود، فعالیت های خود را در بازارهای داخلی و خارجی گسترش دهد.


ارزش های محوری آذران:
1- توسعه تولید و فروش و کسب سهم بالاتر بازار و برتر شدن در این زمینه ها
2- توانمندی نیروی انسانی و روزآمد نمودن تکنولوژی و روحیه نوآوری و خلاقیت
3- وجود فضای احترام آمیز با روحیه همکاری و پرکاری و با مدیریتی کارآمد و روزآمد
4-بها دادن به تنوع تولید محصولات و کیفیت و بهای تمام شده پائین تر و انعطاف پذیری در این زمینه
5- ارتباط پویا با ذی نفعان و رضایتمندی بالاتر آن ها از جمله مشتریان، تامین کنندگان، کارکنان، سهامداران و جامعه
6- پاسخگویی به نیازهای توسعه صنعتی کشور، من جمله ایجاد اشتغال، زمینه سازی برای صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی
 
مدیریت گروه صنعتی آذران ضمن افتخار به نیروی انسانی خود براین باور است که مهمترین دارایی، همانا سرمایه اجتماعی، انسانی و سرمایه های نامشهود مانند تجربیات، دانش ها، خلاقیت ها می باشد. زندگی شغلی، بخش مهمی از زندگی اجتماعی هر فرد به حساب می آید. از این رو متعالی شدن و تحول یافتن و رشد و توسعه مداوم منوط به نهادینه شدن فرهنگ بهره وری در قالب تفکر بلند مدت می باشد. بنابراین شایسته است تمام کارکنان محترم، عناصر فرهنگی آن را به عنوان باوری عمیق به شرح زیر پذیرا باشند:
- همه کارکنان در تعالی سازمان سهیم هستند.
- نگاهمان بلند مدت و عملمان کوتاه مدت باشد.
- انگیزه های اجتماعی را برای پیشرفت تقویت نماییم.
- موفقیت من، موفقیت سازمان و موفقیت سازمان موفقیت من است.
- با مشارکت هر چه بیشتر، به تولیدات انبوه تر و متنوع تر بیاندیشیم.
- جهان بینی بزرگ داشته باشیم، جهانی بیاندیشیم و ایرانی باقی بمانیم.
- رقابت از عرصه ملی را تبدیل به رقابت در عرصه منطقه ای و جهانی نماییم.
- محیط کسب و کار بیشترین لحظات زندگی ما را شامل می شود، از آن لذت ببریم.
 
امید است با مشارکت فعالانه همگان، شعارهای ذکر شده انعکاسی از فضای عملیاتی و فرهنگی خانواده بزرگ گروه صنعتی آذران باشد، و ضمن حفظ توسعه و پویایی سازمانی، مسوولیت اجتماعی خود را نه تنها برای کشور عزیزمان، بلکه برای تمامی بشریت به خوبی ایفا کنیم.